Güvenli Alışveriş

Marie Claire markasının www.marieclairebags.com alan adı üzerinden yapacağınız her alışveriş güvenlidir. Alışveriş güvenliğiniz sahip olduğumuz SSL sertifikaları ile korunmaktadır. Güvenliğinizle ilgili detaylı bilgilendirmeyi sizlerle paylaşıyoruz.

SSL Nedir?

Ödeme yönteminde müşteri bilgilerinin güvenilirliğinin sağlanması amacıyla SSL sertifikasından yararlanılır. E-ticaret web sitelerinde ödemelerin güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesi için SSL sertifikası kullanılır. Secure Socket Layer kelimelerinin kısaltılmasından oluşan SSL güvenli yuva katmanı anlamına gelir. TCP/IP protokolü ile çalışan SSL sunucu ile istemci arasında güvenli bilgi akışının gerçekleşmesine yardım eder. Bu sayede bilgi sadece ve sadece doğru adreste deşifre edilir.

E-ticaret sitesinde SSL sertifikasının kullanımı

E-ticaret web sitesinde SSL sertifikasının kullanılmasının başlıca amacı bilgilerin gizliliğinin ve bütünlüğünün korunmasıdır. Müşteriler kredi kartı bilgilerini girdiklerinde SSL sayesinde bilgiler otomatik bir şekilde şifrelenir ve bu bilgilere yetkisiz kişilerin ulaşması engellenmiş olur. Şifrelenen bilgiler sadece doğru adreste deşifre edildiğinden dolayı gizli bilgilerin güvenliği sağlanmış olur. E-ticaret web sitesinde SSL sertifikasının kullanılmasının başlıca amacı bilgilerin gizliliğinin ve bütünlüğünün korunmasıdır. Müşteriler kredi kartı bilgilerini girdiklerinde SSL sayesinde bilgiler otomatik bir şekilde şifrelenir ve bu bilgilere yetkisiz kişilerin ulaşması engellenmiş olur. Şifrelenen bilgiler sadece doğru adreste deşifre edildiğinden dolayı gizli bilgilerin güvenliği sağlanmış olur.

SSL protokolünün sayesinde online satış sitesi üzerinden alışveriş yapan bir müşterinin adı soyadı, kredi kartı numarası, güvenlik numarası, adresi ve diğer önemli bilgileri şifrelenir ve bu şekilde güvenli olarak iletilir. İnternet üzerinden alışverişin sağlandığı tüm sitelerde bu tip bir güvenilirliğin sağlanması olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Kötü Niyetli Kullanıma İzin Vermez

SSL sertifikası bulunan e-ticaret sitelerine, http:// yerine https:// kullanarak gireceğiniz için adres çubuğunda bu ibarenin bulunduğu sitelerin güvenli olduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü yetkili bir şirket tarafından onaylanan SSL sertifikası ile adres https:// kullanıma açılır ve bu sertifikanın bulunduğu sitelerden yapılan alışverişlerde vereceğiniz kredi kartı bilgileriniz kopyalanmaya karşı şifrelenerek bankanıza gönderilir ve işlem gerçekleştirilir. Tahmini ve ele geçirilmesi pek mümkün olmayan bu şifre kombinasyonları sayesinde kart bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmaz ve kopyalanarak kötü amaçlarla kullanılmasının önüne geçilir.

Tüm bu yukarıda sıraladığımız nedenlerden dolayı SSL sertifikası bir E-ticaret sitesinde mutlaka bulunması gerekenler listesinde yer alıyor. Marie Claire olarak siz değerli müşterilerimizin gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilmeleri için 256 bit SSL sertifikasını kullanmaktayız. Kişisel bilgileriniz 256 bit SSL sertifikası ile güvendedir.

 

Size en iyi hizmeti sunabilmek ve reklam çalışmalarında kullanmak amacıyla sayfamızda çerezlerden faydalanıyoruz. Sayfamızı kullanmaya devam ederek çerez kullanımına izin vermiş oluyorsunuz.

Pre-loader